20 Nisan 2010 Salı

Hz Muhammed (SAV)in Dilinden Bir Dua

En korktuğum şey, dua ederken kendim için hayırsız birşey istemek. Çünkü "hakkımda hayırlısı nedir, hayırsız olan nedir" bilmiyorum. O yüzden benim dua etmelerim pek bir değişiktir. Bir başlarım "şöyle de olsun, yalnız böyleyse böyle olmasın, şöyle birşey olacaksa istemem", vs. En sonuna da "hayırsızsa verme Allah'ım" derim. Dua etmek de dikkat gerektiriyor. Ama Saklı İnci'nin bloğunda gördüğüm bu dua çok hoşuma gitti. Hayırsızlar için eksik gedik kalmamış, tam bir dua. Zaten Peygamberin dilinden olan bir duanın, başka türlü olması da beklenemezdi. Ben de madem böyle dedim, herkes istesin bunları Allah'tan, herkes etsin bu duadan.
Ey, Rabbim!
Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölümü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefât ettir.
Ey Rabbim!
Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum.Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum.Senden tükenmez bir ni'met, kesilmez bir göz ferahlığı (yüzde açıkça görülen neş'e ve huzûr) istiyorum. Senden beni kazâna râzı kılmanı, ölümden sonra yaşamanın serinliğini istiyorum. Senden yüzüne bakmanın lezzetini; sana kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, sapdırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum.
Ey Rabbim!
Bizi îmân zîynetiyle süsle,bizi doğru yolda olan hidâyet rehberleri kıl.”
--AMİN--

5 yorum:

ÜmmüAbdullah dedi ki...

AMİN,AMİN,AMİN.............

BEYAZ SEPETİM dedi ki...

amin.......

emelce yemek dedi ki...

AMIN

nanekokusu dedi ki...

AMİN, AMİN, AMİN
SELAMLAR.

emine ebru dedi ki...

bu duaya aminnn demekten başka bir şey olabilir mi ?

Related Posts with Thumbnails